Nenásilná či schizofrenná Európa?

Autor: Anka Galovičová | 27.7.2011 o 11:19 | (upravené 27.7.2011 o 11:34) Karma článku: 2,05 | Prečítané:  443x

Neodarwinisti ako napr. R. Dawkins so „sebeckým génom a memom" bodujú na celej čiare v nórskej tragédii. Ide o ukážkový príklad, ako sa sebecký mem zviditeľňuje, aby sa dostal na prvé stránky novín, časopisov, získal lukratívny a dlhý čas v televíznych novinách a spravodajstvách, komentároch, udalostiach, besedách s odborníkmi, v politických besedách a analýzach, aby zamestnal od policajtov, študentov, politikov, aktivistov, všetkých v Európe, na svete, i mňa. A čo najviac sa rozšíril a prežil, kopíroval sa. Aby sa táto kópia dostala všade, aj na Kanárske ostrovy, či ostrovy v Karibiku, dokonca aj na Aljašku a severný pól.

 

A tento „koperníkovský" obrat sa memu „anti-multi-kulti" (kultúrnym prenosom) vyskočiaceho z chorej hlavy psychopata do miliardy hláv okolo, dokonca v symbióze s iným memom, „kresťanská Európa"  v katolíckom šate „ jedine katolícka viera je pravá" podarilo uskutočniť v spojení so sebeckým génom „presadiť sa, zabiť, požierať slabších, nenásilných". Foto anonymných „prehltnutých"  obetí Nórom ABB za 1,5 h, dnes už neexistujúcich mladých ľudí, sa v médiách  sem-tam objaví kdesi pod dominujúcou foto Nóra ABB.

 

Treba skloniť hlavu pred sebeckými génom a memom? Alebo sa vyburcovať k obrane v bitke, ktorú ktovie či možno vyhrať, lebo gén žije svoj život a je podľa neodarwinistov viac než jeho organizmus (vehicle)- jedinec?  V jadre podľa nich nebojujú ľudia proti človeku - psychopatovi, ale gén zviazaný s mémom proti iným génom a memom a ľudia azda len dokážu predvídať, ako tento boj skončí. A možno ani to nie, je to len ich zbožné želanie...

O čo v tejto bitke vôbec ide? Ide o výstrel z Auróry a začiatok  kultúrnej revolúcie za kresťanskú Európu? O zmrazenie globalizácie a mobility ľudí, spomalenie migračných vĺn? Pri poklese demografickej krivky v štátoch EÚ a rýchlejšom sa množení moslimskej komunity, či iných prisťahovalcov,  asi ťažko. Veď gény nás nepustia...

Ide skôr o to, čo sa schováva za vojnou génov a memov. Čo uniklo aj neodarwinistom. Ide o filozofiu života. Že človek nemôže život zobrať iným živým tvorom. Lebo gén nie je ničiteľ života, ale život replikuje, množí. Keďže sme my ľudia iba vehiclami génov,  schopných sebapoznania, je potrebné žiť a nechať druhých tiež žiť. To je odkaz nórskeho mordu! To je skrytý „vyšší princíp", aby sme sa my ľudia stali ochrancami života. A týka sa to nielen ešte nenarodených detí, nepriateľov, rivalov, oponentov,  ale aj zvierat, celej živej prírody.

 

Človek - ochranca života

V jadre ide o mentálno-spirituálny rozvoj, o spojenie vedy a spirituality, nie o schizofréniu a vnútorný boj budúcej kresťanskej či moslimskej podoby Európy. Lebo úplným pochopením tohto odkazu nórskej tragédie, Európa nebude viac čierno-biela. Ale dúhová. Už pre nás východné náboženstvá, ctiace život nebudú pohania, ktorí rešpektujú život kravy, či životodarné vody rieky.

Keď prestaneme s vyvyšovaním jedných nad druhými, obnažíme odkaz sebeckého génu, tak sa upokojíme a prestaneme neúnosne migrovať, stále nespokojne „čosi"  hľadať a túžiť po zisku, byť ľahkou korisťou, či požierať menších.

Žijeme v 3. miléniu a dnes už vidíme výsledky rôznych životných ciest a úsilia národov počas tých 4- 5 tisícročí písanej histórie. Spoznávame a overujeme ich praktické skúsenosti. Niektoré komunity a národy osvojený životný štýl napr. vegetariánsky praktikujú dodnes. Niektoré z ich techník sebarozvíjania sa dostali zo starých civilizácii až k nám do Európy. Ak takto budeme bádať a pripravovať podmienky pre „vnútorný pokrok", rovnako ako sme sa zamerali posledné storočia na vonkajší vedecko-technický pokrok, netreba sa báť výstrelu „z Auróry" z Nórska, ani novej kultúrnej revolúcii. Lebo byť vrcholom evolúcie, sebapoznávajúcim  a sebarozvíjajúcim človekom hnaným síce vpred sebeckým génom či sebeckým memom, ale schopným sebauvedomenia, získať nadhľad a následne nadvládu nad týmto génom a memom-mi  je viac. Prenos osvietenia je rovnako reálny ako prenos egoizmu a sebastrednosti. Na rozdiel od genetickej výbavy sa mémy kopírujú a šíria hviezdnou rýchlosťou. Aj preto je podstatný (nespochybniteľne) osvietený človek, schopný zapáliť iných, než rôzne gény a memy - fragmenty náboženstiev, či filozofií.

Multikulturalizmus je o kultúre, výtvore človeka a ľudí, nie génu-ov, replikátorov ako je živá príroda. Aj keď šíreniu kultúry napomáhajú sebecké memy, veď aj informácie majú svoj život, pretvárajú sa, prekrucujú, chybne kopírujú a šíria, vytvárajú šumy medzi ľuďmi, ale vo svete ľudí nemusia dominovať a nedominujú! U človeka dominuje vedomie, lebo najstarší replikátor je kozmické vedomie, ktoré jedine sebarozvíjajúci človek, t.j. ochranca života dokáže rozlíšiť medzi rôznymi replikátormi a rozširovať vedomie, kopírovať tento prazáklad, teologicky nazývaného „boha". Nie ničiteľ života s bezcitnosťou k životu. Lebo vedomie nie je mem, informácia, fragment dogmy, ale okamih svetla poznania, život. Každé aj prekrútené novinky, informácie pomáhajú  sebarozvíjajúcim sa ľuďom skôr či neskôr „otvoriť oči" a vidieť pravdu.

Celé to šírenie memov krížom-krážom nórskeho tvorcu ABB nie je ani tak o tom, aby sa rozpútalo peklo o „kráľovstvo božie" v Európe medzi kresťanmi a moslimami, ani o boji liberálov a konzervatívcov o politickú moc v Nórsku, v štátoch EÚ, na Západe,  či boji stúpencov multi-kulti a odporcov multikulturalizmu, či vysídlení prisťahovalcov a ich potomkov, dnes už Euroobčanov.

Je o tom, aby sme si my ľudia uvedomili, že sme viac ako sebecké gény a sebecké memy. A vôbec nemusíme byť iba ich vehiclami, ak využijeme mentálny potenciál, otvoríme vnútorný zrak a pochopíme zmysel svojho života. Zistíme, že sme spolutvorcami, schopnými tvoriť memy, kopírovať memy, meniť memy, kombinovať memy, ovládať gény a meniť gény. A túto schopnosť, ktorú už overili aj vedci, a máme možnosť ju vidieť v celej histórii ľudstva ako jej zlatú niť, ktorá ľudstvo viedla k existencii nenásilných národov, osvietených duchovných vládcov Tibetu, môžeme využiť aj pri budovaní zdravej nenásilnej Európy. Lebo byť človekom, zdôrazňujem ochrancom života, je viac ako byť vehickom náboženských memov a komplexov, prekrútených, vytrhnutých fragmentov, myšlienok z celku učenia svätcov, požierajúcich ľudí.

 

(Slovo je odvodené z gréckeho mimema - napodobňovať.Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Mém)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?