Homo sapiens verzus Gorila. A vnútorná očista.

Autor: Anka Galovičová | 5.2.2012 o 14:55 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  315x

Na námestiach miest Slovenska dnes prebieha iný typ revolúcie než sa realizovala v novembri 1989. Nejde iba  o zmenu systému a režimu, ale aj paradigmy t.j. ľudského  myslenia. Naštartoval sa proces duševnej očisty a zjednanie nápravy. A to zrealizovať už nedokážu Gorily ani ich asistenti, partajníci, ktorí Gorily za slušný poslanecký plat zabetónovali.

To, že prichádza k zemetraseniu a rozkolísaniu kresiel, ministerských stoličiek, ale aj ohrozeniu súkromného vlastníctva Goríl a ich pomocníkov a pomocníčok, že sa naprieč Európou trasie mafiánsky kapitalizmus – je holistický proces, nie iba lokálny. A špecifický. Lebo v niektorých krajinách iniciatíva prichádza od chudoby a nezamestnaných, inde zo strany vyštudovaných mladých ľudí, ktorí by teoreticky mohli preniknúť k pomocnej elite a získať vysoké postavenie, nadpriemerný príjem.  A niekde ide o strednú generáciu malých podnikateľov, ktorí zostali zo dňa na deň bez možnosti získať úver, na ulici. A inde ohnisko požiaru zapálili ex-agenti, agenti, tajní dôstojníci, „štát v štáte“.
Podobne ako napr. užívanie drog u niekoho vzniklo zo sklamanej lásky, u iného kvôli rozpadu rodiny a rozvodu rodičov, a inde kvôli neprijatiu do zamestnania po ukončení školy a potuľovaniu sa po krčmách. Spúšťačov tohto procesu môže byť neúrekom. Pre nás je však dôležitý ozdravný proces a ten môže byť taktiež holistický so špecifickým doplnkom.

Niet pochybností, že po „nežnej“ sa všetci včítane expremiérov jednotlivých vlád a šéfov parlamentu, exprezidentov, a celého politického establishmentu snažili byť čo najlepšími a užitočnými ľuďom dookola. Najmä najbližším a straníckym kolegom. Preto je celkom iný pohľad a odlišné názory a postoje na Gorilu zo strany politikov, exposlancov a dnešných kandidátov, z opozície, či koalície – a Gorilobijcov. Lebo oligarchovia a mafia nepracovala bez súzvuku politických strán a tie sa zasa zoskupovali do vládnych tímov. Aj preto je požiadavka presunúť voľby na jeseň.

Mix Goríl, pologoríl, gorilčát na čele strán je slimačia cesta k poľudšteniu. Avšak tieto osoby zapletené v kriminálnych činoch a bíznisoch priamo či nepriamo objektívne nie sú už schopné sebareflexii, len obhajovať svoje činy a partajníkov, klamať.
Kto sa bráni frázou: „nechajte konať políciu, prokuratúru,  aby vyšetrovala Gorilie kúsky, lebo kým sa nedôjde k faktom, tak zlodejina neplatí“ – ten už stratil schopnosť  rozlišovať zlodejov od poctivých ľudí.
A kto strká čierneho Petra bývalej vláde, ktorá stopla vyšetrovanie, lebo nevyšetrovala razantne – a takto nepriamo bráni zlodejov, zločincov, strká hlavu do piesku, nevidí už, že opona spadla a je koniec divadla. Celé ich diskusie a obrana je postavená na rôznych frázach, slovíčkach, predpisoch, ktoré nikto nedodržuje, klamstvách. Dokonca sa snažia otočiť hrot zo zlodejov a mafiánov na protestujúcich. A všímajú si blchy, ako kto na pódiu vystúpil, kto čo hodil od spravodlivého hnevu do brány .
A takíto jedinci by mali viesť vládu, ministerstvá, parlament, riadiť štát? Však by to len a len viedlo k tým istým výsledkom – k rozkrádaniu štátneho majetku. Na úkor poctivo pracujúcich, na úkor ľudí, ktorí po skončení školy nenašli prácu a živoria, stagnujú a psychicky upadajú. Na úkor dlhodobo nezamestnaných ľudí, ktorí sú už „na dne“, s rozpadnutými partnerskými a rodinnými väzbami, často v depresii, v alkoholovej závislosti, neschopní vstať a zmeniť svoj život. 

To, že  občania a najmä mladí ľudia  otvorili oči a konajú, rozvibrovali sa zachytením Pravdy, ako to tu 22 rokov funguje, má šancu zrealizovať dobrú zmenu a poľudštiť Slovensko, Európu. Ale treba si uvedomiť, že dnešní mladí ľudia a tí, čo nepodľahli kradnutiu a klamaniu vo veľkom – majú iné ľudské myslenie. Oni nepotrebujú sedieť na tapecírovaných kreslách v palácoch, či v parlamente, ani voziť svoje zadky v limuzínach, a obliekať sa do značkových drahých oblekoch. To nie sú Gorily, ktoré by sa potrebovali hrať „na ľudí“!  To je už nová generácia vyrastajúca v dnešnej dobe, ktorá ide v šľapajách Mahatma Gandhiho, či majstra Husa, alebo Ľ.Štúra, schopná hodiny mrznúť v ničiacich mrazoch aj pod hrozbou vodného dela! Týmto ľuďom ide o Pravdu! Oddeliť hrubou čiarou Goriliu minulosť od prítomnosti a zavrieť Gorily tam, kam aj patria. A nech sa tam hašteria, klamú jeden druhého a hľadajú medzi sebou hlavného vinníka, ktorý vypustil spis Gorila.  
Politické strany, ktoré to myslia poctivo, majú ešte krátky čas na to, aby pripravili to najhlavnejšie zo svojho volebného programu: ako zjednať nápravu, napr. ukončiť trestanie ľudí, ktorí nemali peniaze kvôli minimálnemu príjmu, zaplatiť pozdlžnosti tomuto štátu  , presnejšie drobné mince v porovnaní s Gorilým lupom a sú tvrdo trestaní.  Vcítiť sa do najchudobnejších a vytlačovaných na okraj spoločnosti ČINMI je prvou podmienkou, že dochádza k poľudšteniu, že medzi kandidátmi  existujú aj ľudia s empatiou a súcitením. 
Ináč zasa pôjde len o sľuby, že myslíme na 99%  obyčajných ľudí s nizkym príjmom. Je to merateľný, kvantifikovateľný proces vnútornej očisty a nápravy, bez ktorého to nepôjde.  Alebo trestať sa budú len obete mafiánskeho kapitalizmu? A nie skutoční vypasení paraziti?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?