Homo sapiens verzus Gorila. A vnútorná očista.

Autor: Anka Galovičová | 5.2.2012 o 14:55 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  315x

Na námestiach miest Slovenska dnes prebieha iný typ revolúcie než sa realizovala v novembri 1989. Nejde iba  o zmenu systému a režimu, ale aj paradigmy t.j. ľudského  myslenia. Naštartoval sa proces duševnej očisty a zjednanie nápravy. A to zrealizovať už nedokážu Gorily ani ich asistenti, partajníci, ktorí Gorily za slušný poslanecký plat zabetónovali.

To, že prichádza k zemetraseniu a rozkolísaniu kresiel, ministerských stoličiek, ale aj ohrozeniu súkromného vlastníctva Goríl a ich pomocníkov a pomocníčok, že sa naprieč Európou trasie mafiánsky kapitalizmus – je holistický proces, nie iba lokálny. A špecifický. Lebo v niektorých krajinách iniciatíva prichádza od chudoby a nezamestnaných, inde zo strany vyštudovaných mladých ľudí, ktorí by teoreticky mohli preniknúť k pomocnej elite a získať vysoké postavenie, nadpriemerný príjem.  A niekde ide o strednú generáciu malých podnikateľov, ktorí zostali zo dňa na deň bez možnosti získať úver, na ulici. A inde ohnisko požiaru zapálili ex-agenti, agenti, tajní dôstojníci, „štát v štáte“.
Podobne ako napr. užívanie drog u niekoho vzniklo zo sklamanej lásky, u iného kvôli rozpadu rodiny a rozvodu rodičov, a inde kvôli neprijatiu do zamestnania po ukončení školy a potuľovaniu sa po krčmách. Spúšťačov tohto procesu môže byť neúrekom. Pre nás je však dôležitý ozdravný proces a ten môže byť taktiež holistický so špecifickým doplnkom.

Niet pochybností, že po „nežnej“ sa všetci včítane expremiérov jednotlivých vlád a šéfov parlamentu, exprezidentov, a celého politického establishmentu snažili byť čo najlepšími a užitočnými ľuďom dookola. Najmä najbližším a straníckym kolegom. Preto je celkom iný pohľad a odlišné názory a postoje na Gorilu zo strany politikov, exposlancov a dnešných kandidátov, z opozície, či koalície – a Gorilobijcov. Lebo oligarchovia a mafia nepracovala bez súzvuku politických strán a tie sa zasa zoskupovali do vládnych tímov. Aj preto je požiadavka presunúť voľby na jeseň.

Mix Goríl, pologoríl, gorilčát na čele strán je slimačia cesta k poľudšteniu. Avšak tieto osoby zapletené v kriminálnych činoch a bíznisoch priamo či nepriamo objektívne nie sú už schopné sebareflexii, len obhajovať svoje činy a partajníkov, klamať.
Kto sa bráni frázou: „nechajte konať políciu, prokuratúru,  aby vyšetrovala Gorilie kúsky, lebo kým sa nedôjde k faktom, tak zlodejina neplatí“ – ten už stratil schopnosť  rozlišovať zlodejov od poctivých ľudí.
A kto strká čierneho Petra bývalej vláde, ktorá stopla vyšetrovanie, lebo nevyšetrovala razantne – a takto nepriamo bráni zlodejov, zločincov, strká hlavu do piesku, nevidí už, že opona spadla a je koniec divadla. Celé ich diskusie a obrana je postavená na rôznych frázach, slovíčkach, predpisoch, ktoré nikto nedodržuje, klamstvách. Dokonca sa snažia otočiť hrot zo zlodejov a mafiánov na protestujúcich. A všímajú si blchy, ako kto na pódiu vystúpil, kto čo hodil od spravodlivého hnevu do brány .
A takíto jedinci by mali viesť vládu, ministerstvá, parlament, riadiť štát? Však by to len a len viedlo k tým istým výsledkom – k rozkrádaniu štátneho majetku. Na úkor poctivo pracujúcich, na úkor ľudí, ktorí po skončení školy nenašli prácu a živoria, stagnujú a psychicky upadajú. Na úkor dlhodobo nezamestnaných ľudí, ktorí sú už „na dne“, s rozpadnutými partnerskými a rodinnými väzbami, často v depresii, v alkoholovej závislosti, neschopní vstať a zmeniť svoj život. 

To, že  občania a najmä mladí ľudia  otvorili oči a konajú, rozvibrovali sa zachytením Pravdy, ako to tu 22 rokov funguje, má šancu zrealizovať dobrú zmenu a poľudštiť Slovensko, Európu. Ale treba si uvedomiť, že dnešní mladí ľudia a tí, čo nepodľahli kradnutiu a klamaniu vo veľkom – majú iné ľudské myslenie. Oni nepotrebujú sedieť na tapecírovaných kreslách v palácoch, či v parlamente, ani voziť svoje zadky v limuzínach, a obliekať sa do značkových drahých oblekoch. To nie sú Gorily, ktoré by sa potrebovali hrať „na ľudí“!  To je už nová generácia vyrastajúca v dnešnej dobe, ktorá ide v šľapajách Mahatma Gandhiho, či majstra Husa, alebo Ľ.Štúra, schopná hodiny mrznúť v ničiacich mrazoch aj pod hrozbou vodného dela! Týmto ľuďom ide o Pravdu! Oddeliť hrubou čiarou Goriliu minulosť od prítomnosti a zavrieť Gorily tam, kam aj patria. A nech sa tam hašteria, klamú jeden druhého a hľadajú medzi sebou hlavného vinníka, ktorý vypustil spis Gorila.  
Politické strany, ktoré to myslia poctivo, majú ešte krátky čas na to, aby pripravili to najhlavnejšie zo svojho volebného programu: ako zjednať nápravu, napr. ukončiť trestanie ľudí, ktorí nemali peniaze kvôli minimálnemu príjmu, zaplatiť pozdlžnosti tomuto štátu  , presnejšie drobné mince v porovnaní s Gorilým lupom a sú tvrdo trestaní.  Vcítiť sa do najchudobnejších a vytlačovaných na okraj spoločnosti ČINMI je prvou podmienkou, že dochádza k poľudšteniu, že medzi kandidátmi  existujú aj ľudia s empatiou a súcitením. 
Ináč zasa pôjde len o sľuby, že myslíme na 99%  obyčajných ľudí s nizkym príjmom. Je to merateľný, kvantifikovateľný proces vnútornej očisty a nápravy, bez ktorého to nepôjde.  Alebo trestať sa budú len obete mafiánskeho kapitalizmu? A nie skutoční vypasení paraziti?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?